تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا – موسسه ماهان دانش پارسه

  • -

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا – موسسه ماهان دانش پارسه

Tags : 

کشورهای ایران و عراق جهت مقایسه نسبی با سایر کشور هایی که تقاضا زیادی برای تحصیل توسط دانشجویان ایرانی در سال های اخیر داشته اند آورده شده است. دوستان اگر نکته ای را من فراموش کردم در کامنت ها بنویسین و اگر تجربه ای دارین در کامنت های همین پست بنویسن تا دوستان دیگر هم استفاده کنن. این امر باعث می شود که کشور ایتالیا یکی از بهترین نمونه های آموزش عالی در میان کشورهای دیگر باشد. همچنین مفتخر هستیم فرصت های ویژه مهاجرت تحصیلی و کاری آلمان را از طریق کانال اینستاگرام و تلگرام آریو اپلای اطلاع رسانی کنیم. بورس تحصیلی و فرصت های کاری نیز برای دانشجویان بین المللی در دسترس است. ظرفیت پذیرش دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا در ازمون IAMT در سال های گذشته 77نفر بود که در سال جاری به 114 نفر افزایش یافت. برای اینکه بدانیم تحصیل پزشکی در ایتالیا مورد تأیید وزارت بهداشت ایران است یا نه؛ نیازی به مراجعه به لیست دانشگاههای مورد تأیید این وزارتخانه در خارج از کشور نداریم. تکلیف ما این است که از اسلام و ثغور آن صیانت کنیم.

تنها برای برخی رشته های خاص نظیر MBA و مشابه آن ممکن است شهریه به 5000 یورو در سال برسد. پ ن سه: موارد خیلی زیادی هستن که نتونستم در این نوشته پوشش بدم و از این بابت عذرخواهی میکنم و اگر نکاتی است که به ذهنتون میاد و یا تحقیق کردین در قسمت کامنت های همین نوشته بنویسید. جهت اخذ ویزای تحصیلی کشور ایتالیا داشتن مدرک زبان (ایلتس ۶ یا ایتالیایی) الزامی است. قابل ذکر است که داشتن مدرک تحصیلی در هر رشته یا تکرار یک سال تحصیلی به طور خودکار شما را از دریافت بورس تحصیلی محروم خواهد کرد. مدرک پزشکی ایتالیا در کل دنیا معتبر بوده است. کشور ایتالیا به خاطر سیستم بهداشت عمومی که در آن رعایت می شود بسیار معتبر و از نظر سازمان بهداشت سومین کشور پزشکی در جهان شناخته شده است. برای پذیرش در رشته پزشکی باید در آزمون IMAT شرکت و نمره قبولی را کسب نمایند، هزینه ثبت نام در این آزمون تقریبا 150 یورو می باشد. آزمون IMAT هر ساله در تاریخ های مختلف برگزار می گردد، اما معمولا در ماه آوریل یا سپتامبر می باشد. اگر مسئله هزینه هم در میان نباشد نمیتوان از غول مرحله آخر( آزمون IMAT و یا آلفا تست) چشم پوشی کرد!

این تنها جذابیتهای توریستی نیست که مردم کشورهای دیگر را به ایتالیا میکشاند؛ در میان دانشجویان بینالمللی هم هرساله عده زیادی برای تحصیل در ایتالیا راهی این کشور میشوند که بخشی از آنها به تحصیل پزشکی در ایتالیا مشغول میشوند. دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی ایتالیایی در میان معتبر ترین دانشگاه های جهان هستند. توجه: نظام آموزشی محقق شده بعد از توافق های یاد شده را نظام جدید و نظام قبل از آن را نظام قدیم می نامند. در مقایسه ی کشور ایتالیا با سایر کشورهای اروپایی که دوره های پزشکی را به زبان انگلیسی ارائه می دهند، مشخص می شود که هزینه های تحصیل در دانشگاه های پزشکی عمومی ایتالیا 400 تا 4000 یورو می باشد. در اين دوره نیز دانشجو علاوه بر گذراندن دروس مربوطه، در دوره های کار آموزي نيز شرکت می کند. دانشگاه بولونیا در ایتالیا یکی از قدیمی ترین دانشگاه های پزشکی در جهان است، در این داشنگاه تدریس به زبان ایتالیایی صورت می پذیرد. اگر دانشجویی بین المللی بتواند از طریق بورسیه وارد دانشگاه های ایتالیا بشود کار را برای خود آسان کرده و با خیال آسوده می تواند به تحصیل خود ادامه دهد.

موسسه اعزام دانشجو اندیشه فردا آماده ارائه مشاوره رایگان به شما می باشد. برای دریافت ویزای تحصیلی جهت تحصیل در دانشگاه های کشور ایتالیا باید تا قبل از اردیبهشت ماه هر سال مدارک خود را آماده نموده و مدرک زبانتان را هم گرفته باشید و جهت تشکیل پرونده در سفارت ایتالیا اقدام نمایید. در خانه با مادرش ریشه روسری های آماده را گره می زنند و برای هر روسری هفت تومان دستمزد می گیرد: تحصیل در ایتالیا «هفت هزار نه! درست است که دانشگاه های ایتالیا به دو زبان ایتالیایی و انگلیسی تدریس می کنند، اما دانشجویان بین المللی باید به زبان ایتالیایی مسلط باشند یا بعد از پذیرش حداقل یک سال به آموزش زبان ایتالیایی بپردازند. البته به طور معمول دانشجویان به صورت مشترک آپارتمان را اجاره می کنند. در بسیاری از دانشکده های دندانپزشکی ایتالیایی، سال اول و دوم دانشجویان به طور خلاصه طریقه ارتباط برقرار کردن با بیمار و مراقبت های اولیه بهداشت دهان و دندان را می آموزند.

در صورتی که نتوانید از بورسیه کشور های جهان سوم بهره مند شوید ، باید شهریه ای برای تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا متناسب با دانشگاهی که پذیرفته شدید بپردازید . در کشور ایتالیا 90 دانشگاه معتبر وجود دارد، که در مجموع 30 دانشگاه از این کشور در رتبه بندی دانشگاه جهانی QS، 2019 مشخص شده است، که 12 دانشگاه آن به بالاترین رتبه در جهان می رسانند. با نام این بزرگمرد جهان دانش و ادب و اندیشه از نوجوانی آشنایی داشتم. به نقشه زمین که نگاه کنیم؛ به راحتی میتوانیم در جنوب قاره اروپا، ایتالیا را با شکل چکمهای معروفش تشخیص دهیم. شاید اگر به مردم نقاط مختلف زمین بگویند که می توانند آزادانه به یک کشور دنیا سفر کنند و مدتی را بعنوان گردشگر در آنجا بگذرانند انتخاب خیلیها ایتالیا باشد. دانشگاه جنوا که به اختصار UNI GE معروف است یکی از بزرگترین دانشگاه های ایتالیا می باشد که در رشته های داروسازی، علوم بهداشت، تخصص های پزشکی و پزشکی داخلی و موارد دیگر تدریس می نماید.

If you adored this write-up and you would like to obtain more information concerning اپلای ایتالیا kindly go to our page.


If you need us then send an e mail.