EZApply تحصیل در کشور ایتالیا

  • -

EZApply تحصیل در کشور ایتالیا

Tags : 

آیا در صورتی که ویزای تحصیلی من رد شود، شهریه من از دانشگاه عودت داده خواهد شد؟ در بخشهای قبلی بهقدر کفایت راجع به اخذ پذیرش در ایتالیا صحبت شد و در اینجا تنها به ذکر چند نکته بسنده میکنیم. همه ی این دانشگاه ها با این استاندارد های بین المللی از بین دانشجویان خارجی از جای جای جهان استقبال و پذیرش می کنند. امکان کاهش شهریه برای تمامی دانشجویان خارجی وجود دارد. آیا امکان تغییر رشته، دانشگاه و یا حتی کشور محل تحصیل من در ایتالیا بعد از اخذ پذیرش وجود دارد؟ مدرک کارشناسی (لیسانس) یا معادل آن، زمانی که برای دوره های کارشناسی ارشد درخواست پذیرش (اپلای) صورت می گیرد. بورسیه تحصیلی در دانشگاه های ایتالیا معمولا به افرادی با رزومه های بالا تعلق می گیرد در صورت پذیرش از دانشگاه های ایتالیا با بورسیه در هر دانشگاهی شرایط تحصیل رایگان درایتالیا برای شما امکان پذیر میگردد. دیپلم متوسطه حداقل پس از 12 سال تحصیل بدست آمده باشد زمانی که برای یک دوره در مقطع کارشناسی درخواست پذیرش (اپلای) صورت می گیرد.

برای جزییات بیشتر در مورد اعتبار مدارک تحصیلی بدست آمده در خارج از کشور، آیین نامه های وزارت علوم و تحقیقات ایتالیا را اپلای ایتالیا در مورد ورود به دانشگاه های ایتالیایی مطالعه فرمایید. شهروندان ساکن در خارج از اتحادیه اروپا ملزم به گذراندن یک آزمون زبان ایتالیایی قبل از ثبت نام هستند. پرداخت شهریه معمولا در دو قسط قابل پرداخت است که قسط اول زمان ثبت نام و زمان حضور دانشجو در ایتالیا، و قسط دوم 6 ماه بعد پرداخت می شود. ثبت نام در دانشگاه های ایتالیایی توسط وزارت علوم و تحقیقات ایتالیا مطابق با آیین نامه های وزارت کشور و وزارت امور خارجه این کشور تحت نظارت قانونی است. مثلا اگر در شهرهایی مانند فلورانس زندگی کنید می توانید با ماهی 700 یورو زندگی کنید اما در شهرهایی مانند میلان و رم حدودا ماهی 1000 یورو برای گذران امور نیاز خواهید داشت. بله. اگر با قیمت کاهش یافته به صورت بورسیه از دانشگاه دریافت شود میانگین هزینه آن بین 150لی 350 یورو در ماه خواهد بود که به نوع اتاق و دانشگاه های مختلف متفاوت می باشد. بورسیه استانی به تمامی رشته های تحصیلی و تمامی مقاطع لیسانس،فوق لیسانس و دکترا در دانشگاههای دولتی و برخی دانشگاه های خصوصی تعلق میگیرد.

توجه نمایید که تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی نیز شامل بورسیه های دولتی می باشد. چنانچه کمک هزینه دولتی برایتان درخواست شده باشد، معمولاً تا اواخر ماه نوامبر نتایج افراد برنده اعلام می شود و قسط اول آن در ماه دسامبر به حساب دانشجو واریز می شود. معمولا اخذ پذیرش در دانشگاه های خصوصی راحت تر از دانشگاه های دولتی است، اما حتما دقت فرمایید دانشگاه انتخابی مورد تایید وزارت علوم باشد. آیا شما می توانید پذیرش فوری برای من بگیرید تا من بتوانم در زمان قانونی درخواست معافیت تحصیلی کنم؟ سلام من کارشناسی ارشد سلولی مولکولی ۲۹ ساله هستم با معدل ۱۵ میخام اونجا دکتری ژنتیک پزشکی بخونم ایا تحصیل در مقطع دکتری در رشته مورد نظر من رایگان است؟ این کشور به همراه یونان مهد تمدن اروپاست و از نقطه نظر تاریخی قطعا پر افتخارترین کشور جهان می باشد. این آزمون زیر نظر وزارت علوم ایتالیا و برای متقاضیان ورود به رشته پزشکی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی دارند برگزار میگردد. به منظور تحصیل در دوره کارشناسی ارشد در یک دانشگاه ایتالیایی شما نیاز به یک مدرک کارشناسی در یک رشته مربوطه یا مدرک معادل آن دارید.

اما در صورتی که مدارک مورد نیاز برای ویزای دانشجویی به طور کامل و با مشاوره موسسه تهیه شده باشد، احتمال رد ویزا بسیار اندک است. به طور متوسط ماهیانه 500 – 700 یورو برای دانشجویان مجرد و برای متقاضیان متاهل به طور متوسط برای هر نفر حدود 200-300 یورو افزوده می شود. به طور مثال در میان کشورهای توسعه یافته طبق آمارهای موجود، امنیت موجود در شهرهای ایتالیا از شهرهای مهم کشور آمریکا به مراتب بیشتر است. ایتالیا شاید ازنظر اقتصادی و تحصیلی مکان ایده آلی برای زندگی نباشد، اما بیشک یکی از زیباترین پلهای عبور برای رفتن به سمت سایر کشورهای اروپایی ازجمله اتریش و آلمان و حتی دروازهای برای ورود به دیگر قارههاست. در ضمن با توجه به هزینه تحصیل در ایتالیا و مقایسه آن با کشورهای انگلیسی زبان¸ ایتالیا می تواند بهترین گزینه برای اخذ مدرکی معتبر در سطح جهانی باشد. دانشگاه تورین به منظور کمک به دانشجویان بین المللی خود و مهمانان ، محل اقامت در شهرستان با طیف وسیعی از گزینه ها را فراهم نموده است. دانشجویان می توانند با مهاجرت تحصیلی به ایتالیا، در برترین دانشگاه های این کشور تحصیل کرده و از خدمات تحصیلی آن بهره مند شوند. پس از اخذ پذیرش تحصیلی و تشکیل پرونده دانشجویی در سفارت ایتالیا در تهران از طریق وب سایت نشا وزارت علوم درخواست نامه دریافت ارز دانشجویی می نماید.


If you need us then send an e mail.