راهنمای جامع اخذ بورسیه ایتالیا 2019

  • -

راهنمای جامع اخذ بورسیه ایتالیا 2019

Tags : 

اغلب در رشتههایی نظیر علوم مهندسی، کسب و کار بینالمللی، پزشکی، داروسازی، بیوتکنولوژی و نیز امکان تحصیل به زبان انگلیسی وجود دارد. همچنین مهارتهایی نظیر کار با نرمافزارهای کامپیوتری مانند Aided Design (CAD) که به نقشهکشی، بهینهسازی و بررسی طراحیهای انجامشده کمک میکنند، به دانشجویان آموزش داده میشود. اما در وهله اول باید بدانید که بورسیه تحصیلی این کشور به دانشجویان رشته مهندسی، پزشکی و البته حقوق تعلق میگیرد. در این مرحله کودک ، توانایی انجام اعمال منطقی را دارد ، اما با امور عینی و محسوس نه با امور فرضی و پدیده های انتزاعی . مراکز علمی متعدد و معتبر بسیاری در سراسر کشور ایتالیا وجود دارد که امکان تحصیل در رشتههای پزشکی و دندانپزشکی را برای علاقهمندان به این رشتهها فراهم کرده است. لازم به ذکر است که متوسط شهریه این دانشگاهها برای رشتههای زیر حدود ۱۰۰۰ تا ۴۰۰۰ یورو در سال است. رشتههای مرتبط با معماری عبارتند از: مهندسی ساختوساز، طراحی گرافیک، طراحی تجربه کاربری و هنر. معماری، طراحی و ساخت محلی برای زندگی، از دیرباز مورد توجه بوده است. وجود این شرایط مناسب، امکان اجرای انواع روشهای تدریس فعال با تأکید بر استفاده از فیلمها و تصاویر ایران و بازدیدهای میدانی و انجام گفتوگوهای آزاد و تحلیلی را فراهم میسازد.

تحصیل در ایتالیا - شرایط تحصیل در ایتالیا - هزینه تحصیل در ... در این مقاله اطلاعات دقیقی از هزینه تحصیل در ایتالیا شامل شهریه دانشگاه های ایتالیا و هزینه زندگی دانشجویی در ایتالیا ارائه خواهیم داد. در همین زمان است که مهلت ارسال مدارک مورد نیاز و شرکت در آزمونهای مختلف برایتان از سوی دانشگاه تعیین میشود. قبل از ورود به دانشگاه انتخابی، برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نوع ویزایی که نیاز دارید وب سایت دانشگاه را چک کنید. ولی بالطبع از لحاظ معدل و … شرایط خوبی دارید. فراموش نکنید که برای اپلای کردن، زمان محدودی دارید. حداکثر نمره آزمون برابر ۹۰ است که فرد برای قبولی باید حداقل ۲۰ امتیاز کسب کند. برای تحصیل در رشته معماری در ایتالیا، متقاضی باید در آزمون ورودی دانشگاه مربوطه پذیرفته شود. اکثر رشته ­ها دارای آزمون ورودی می­ باشند. آزمون ورودی رشته معماری دارای ۶۰ سوال پنج گزینهای است که شامل ۲۲ سؤال درک مطلب، ۱۶ سوال تاریخ معماری و هنر، ۱۰ سوال طراحی و ۱۲ سوال ریاضی و فیزیک میباشد.

البته در طراحی ساختمان، علاوه بر موارد مذکور باید ایمنی و استاندارد سازهها نیز در نظر گرفته شود. بعضی از زیرشاخههای مرتبط با معماری عبارتند از: تحلیل معماری معاصر، طراحی شهری و فضای سبز، طراحی ساختمان و… . بعضیاشون برگشتند بعضی هم موندن که همشونم چون ایرانیند باعث افتخار ما هستند. بنابراین اگر قصد تحصیل در ایتالیا دارید، پرداخت هزینه های ارزی احتمالی را به ما بسپارید. برخی رستورانهای ایتالیا یک گزینه پیشنهادی به نام آپریتیوو (Aperitivo) دارند، به این صورت که اگر در زمانی مشخص یک نوشیدنی به قیمت حدود ۶ یورو بخرید، میتوانید یک غذای سلفسرویس رایگان دریافت کنید. در اکثر رستورانهای کوچک و کافهتریاهای ایتالیا، در صورت نشستن پشت میز برای صرف غذا یا نوشیدنی، باید دو برابر هزینه پرداخت کرد. تهیه غذا از سلفسرویس دانشگاه یا مکانهای شلوغی که غذای خیابانی میفروشند؛ به این ترتیب با ۳-۲ یورو میتوان یک ساندویچ یا پیتزا خرید. 8. در فرم بعدی Bnefici که آخرین فرم هست، به ترتیب yes,yes و مورد بعدی که مربوط به اراسموس هستش No انتخاب کنید.

در جدول زیر میتوانید گرایشهای مختلف رشته معماری در دانشگاههای مختلف را مشاهده کنید. همچنین دانشگاههای ایتالیا در رشته معماری جایگاه خوبی در بین دانشگاههای جهان دارند و دانشجویان بینالمللی بسیاری، مشغول تحصیل معماری در ایتالیا هستند. با توجه به امکان بهرهمندی از بورسیه استانی ایتالیا که ۹۰% شهریه دانشگاه را پوشش میدهد، دانشجویان نباید نگران شهریه دانشگاه های ایتالیا باشند. اما نشانه هایی از بهبود واقعی در سال ۲۰۱۵ تا کنون دیده می شود. سفارت مدارک را ترجمه به زبان ایتالیایی می پذیرد اما برای پذیرش دانشگاه می توان مدارک را به ترجمه انگلیسی نیز اقدام کرد. جمهوری اسلامی ایران ناخود آگاه به جنگی تمام عیار فراخوانده شد که بر اساس پیش بینی کارشناسان نظامی و سیاسی، توان مقابلهی ایران سه روزه بود. این پروسه حدود یک الی سه هفته زمان میگیرد. تنها حدود ۲% از دانشجویان بینالمللی در خوابگاهها زندگی میکنند و دیگران سایر گزینههای اسکان را انتخاب میکنند. معمولاً برای انجام این کار نیازی به حضور شما در ایتالیا نیست و میتوانید از طریق سیستم آنلاین، درخواستتان را برای دانشگاه ارسال نمایید.

سیستم حمل و نقل عمومی ایتالیا بسیار کارآمد است. آزمون آی مت به زبان انگلیسی است و هزینه بسیار پائینی دارد. ایتالیا در زمینه معماری سابقه بسیار درخشانی دارد که آثار باستانی متعدد این کشور گواه این موضوع است. ۷۵% دانشجویان بینالمللی مقیم ایتالیا، از شرایط اسکان خود راضی هستند که این بالاتر از میزان متوسط جهانی آن (۶۰%) است. بنابراین شما میتوانید با کار کردن بخشی از هزینههای تحصیلتان را پرداخت نمایید. البته بعد از آن که شما در دانشگاه ثبتنام کردید و موفق به دریافت اقامت شدید، اجازه کار خواهید داشت. بعد از اینکه درخواستتان را برای دانشگاه ارسال کردید، نتیجه درخواست پذیرش شما در ماه اوت برایتان ارسال میشود. پس از آن که نوع پژوهش تعیین گردید، مرحله بعد تعیین چگونگی جمعآوری اطلاعات است. یکی از مهمترین مواردی که هنگام مهاجرت تحصیلی به ایتالیا و یا هر کشور دیگری باید مد نظر داشته باشید، هزینه تحصیل است! افراد متقاضی این بورسیه باید با ارسال مدارک لازم به دانشگاه مورد نظر، عدم استطاعت مالی خود را جهت پرداخت هزینههای تحصیلی اعلام کنند و از مزایای بورسیه بهره مند شوند.


If you need us then send an e mail.